Чому у нашу квартиру заходять запахи з кухні сусіда?

0
1150

Є дві основні причини: використання примусових витяжок на плитами і відсутність приточної вентиляції.

Щодо першої причини: примусова кухонна витяжка настільки потужна, що венканали не спроможні вивести весь об’єм і частина “брудного” повітря виходить у сусідні квартири. Детально про дозволений до використання тип кухонної витяжки читайте тут. 

40218

Друга причина полягає у застарілих нормах, які використовуються до сих пір. Зверніть увагу на схему вентиляції, у наших домах така сама. Свіже повітря заходить через вікно і виходить у шахту, відбувається циркуляція. Якщо вікно зачинене, ця вже схема не працює, на що у проектантів є спеціальна фраза: “приплив свіжого повітря відбувається через нещільності вікон та дверей”.  Ця норма і є застарілою, вона працювала в радянських реаліях з дерев’яними вікнами, які усі утепляли ватою газетами, щоб хоч якось зменшити такий “приплив свіжого повітря”.

Зараз вікна і двері багатокамерні з великою кількістю ущільнювачей, механізмами закриття, що можуть перетворити квартири на майже автономне приміщення від зовнішнього повітря.

При сучасних закритих вікнах припливу повітря у квартири просто не має. Відповідно і не має відтоку повітря у вентшахту, не працює вентиляція. А якщо ми ще увімкнемо котел, плиту, холодильник, обігрівач (вони використовують повітря) то через незначний час з витяжки почне задувати у квартиру – квартира почне втягувати повітря для вирівнювання тиску. Таким чином і потрапляють запахи у ваше приміщення.

Єдиний вихід: організація постійного притоку повітря. Самий дешевий – тримати відчиненим вікно. Також є декілька недорогих видів щілинного провітрювання. Це можуть бути регульовані надрізи у рамі вікна, або планки-насадки, що дозволяють надійно тримати вікно відчиненим на 2-3 мм. До дорогих систем відносять рекуператори. Це складні системи які примусово заводять у приміщення прорахований обєм чистого повітря. Такі системи оснащуються фільтрами, іонізаторами, підігрівачами повітря.  
mikro_provetrivanie_2

Якщо приточної вентиляції ще не має у вас – привчіть себе завжди відкривати вікно при роботі газових приладів, це забезпечить правильну роботу вентиляції, газового обладнання та системи відведення продуктів згоряння.

Також нагадуємо про небезпеку використання примусових кухонних витяжек, заборону закриття вентиляційних решіток. Це може призвести до неконтролюємого виходу чадного газу у приміщення!