З Покровою Пресвятої Богородиці та Днем захисників України!

0
240

dzuСьогодні 14 жовтня велике християнське свято, яке було одним із найбільших свят наших славних козаків, і тому з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Також вважається, що на з цим днем пов’язані значні події у історії українського війська, зокрема  у 1942 році було утворено Українську повстанську армію.

З 2014 року указом Президента України на свято Покрови призначено День захисника України.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Вітаємо наших захисників, усіх кто готовий стати на захист Батьківщини, майбутніх захисників, а також батьків які виховують у діток любов до своєї землі!

prazdnik4

Малюнки дітей наших дворів що передавались у зону АТО, нашим хлопцям-ірпінчанам.