Відсутня електроенергія, вибиває автомат, не вмикається світло, що робити?

0
2047

Типове питання, яке нам часто задають мешканці. У 90% випадків ввімкнути світло можна самостійно. Для того щоб зберегти час рекомендуємо провести наступні нескладні операції.

Якщо у вашій квартирі пропала електроенергія:

1. Вийдіть у парадне та пересвідчитесь, чи є освітлення місць загального користування. Не варто дивитися у вікно – дуже часто сусідні будинки живляться не те що від різних ТП, але і від різних високовольтних ліній. Наявність світла у сусідньому будинку не гарантує наявності його у вашому.
Якщо не має світла у парадному – то аварія має більш складний характер, будь-ласка зателефонуйте на гарячу лінию ЖЕКа.
Якщо світло у парадному є – переходимо до пункту 2.

2. Сучасні автомати дуже чутливі та часто вигорають.
Підійдіть до щитка у квартирі та електричного щитка парадного, якщо ви відчуваєте запах горілого – зверніться до спеціаліста, потрібна заміна і самостійно, без відповідних навичок, усувати не рекомендуємо. Також індикатором пошкодження є нагрівання автомата.
Якщо запаху горілого, нагрівання не має – переходимо до п 3.

3. Скоріше за все у вашій квартирі відбулося перенавантаження мережі, або коротке замикання.
У будь-якому з цих варіантів необхідно правильно увімкнути мережу. Шукаємо автоматичний вимикач який спрацював.
В кожній квартирі схема електроживлення своя, але при нормальному варіанті в ній має бути вхідний (головний) автомат квартири, після нього ідуть окремі контури (наприклад: котел, розетки кухня, світло кухня, плита+кухонні прилади, санвузол, світло кімнати, розетки кімнати). Дуже важливо щоб контури були підписані. Якщо це не зроблено “експериментальним” шляхом виясніть який автомат вимикає який контур та підпишіть.

У парадному на щитку також є автоматичний вимикач вашої квартири, або навіть два (до лічильника і після). Завчасно розберіться де він (вони).На фото всі включені, окрім останнього.
Оглянувши усі автомати виявіть який з них відімкнувся (важіль опушений донизу) і переходимо до п 4.
Якщо автоматів відімкнених не має – зверніться до спеціаліста, можливо пошкодження кабельної мережі.

4. Припустимо, що автомат відключився який знаходиться у парадному у щитку з лічильниками.
Не включайте його відразу – 99%, що він зразу відключиться!
Спочатку відключить усі автомати у квартирі.
Після цього включить автомат у щитку з лічильником, потім вхідний (головний) автомат у квартиру, потім один за одним, з паузами, включайте підписані автомати контурів. З’явиться світло у кухні, санвузлі і тд.
З великою ймовірністю на одному з автоматів світло знову згасне – спрацює захист.
Запам’ятайте цей автомат – на контурі його і знаходиться причина короткого замикання.
Всі інші контури можете сміливо включати і користуватися електричною енергією.
Завчасно підписане коло допоможе знайти причину короткого замикання.

5. Припустимо, над проблемним автоматом напис “розетки санвузла” в цьому випадку – витягніть з розеток усі вилки усіх електроприладів ванної кімнати.
Були випадки коли несправний фен включений в мережу, лампа підсвітки дзеркала  давали коротке замикання на всю квартиру.
Коли усі вилки приладів ви дістали спробуйте включити автомат.
Якщо автомат не спрацював тоді один з відімкнених приладів є несправним.
Якщо автомат знову спрацював – можливо коротке замикання в середині розетки або розподільчої коробки. Включіть у порядку описаному в п4 всі автомати окрім автомата пошкодженого кола (в нашому випадку “розетки санвузла”). Пошук коротко замикання в мережі рекомендуємо не проводити самостійно.

До приїзду електрика ви зможете вільно користуватися іншими розетками та освітленням. Це дуже важливо, особливо у зимовий період. А по приїзду електрика зможете конкретно сформулювати проблему та зекономити власні кошти.

Рекомендуємо:
– завчасно ознайомитись з цією інструкцією, та роздивитися всі автомати, та можливість оперативного доступу до них. Чоловіки, будь-ласка, допоможіть вашим дружинам у цьому);
– підписати автомати контурів квартири;
– при відключенні світла відімкніть самі дорогі електроприлади (холодильник, котел, комп’ютер тощо) – при пошуку причини електроенергія може відключитись не один раз, що погано впливає на техніку. Після встановлення причини, відключену техніку включайте звичним способом.