Що таке багатозонний лічильник електроенергії?

0
931

ПАТ”Київобленерго” надає можливість споживачам, які мають прямий договір на електропостачання, економити на оплаті спожитої електричної енергії шляхом встановлення багатозонних засобів обліку.
Якщо просто: ви можете свій лічильник електричної енергії замінити на розумний “електронний” який буде окремо рахувати, припустимо електроенергію вночі і в день, та виводити на екран два показники. Кожний показник перемножується на свій тариф і завдяки чому загальна сума щомісячного платежу зменшується.
Держава зацікавлена в впровадженні багатозонного обліку оскільки мотивує споживачів використовувати електроенергію не у пікові часи навантаження. Представте, кожного ранку у одночасно включаються мільйони потужних електричних пристроїв: чайників, тостерів, бойлерів та електроплит. Даний стрибок споживання перевищує потужність однієї з найбільших АЕС Європи – Південноукраїнської АЕС. О дев’ятій годині споживання різко спадає. Запускати та “глушити” великі електростації технічно неможливо, тому “гіганти” працюють стабільно, а у пікові часи включаються більш дорогі вугільні та мазутні маневрові ТЕС. Зменшення споживання у пікові часи – вирівнювання споживання протягом доби суттєво покращує стабільність роботи енергосистеми країни в цілому.

Існує два виду тарифу: двозонний та тризонний.
Двозонний тариф – передбачає отримання електроенергії вночі (з 23.00 по 7.00) за півціни від стандартної вартості. Вдень вартість електроенергія постачається за стандартною вартістю. Загальна сума економії залежить від кількості спожитої електричної енергії вночі.
Тризонний тариф – вигідний коли робота електроприладів зведена до мінімуму у пікові часи (8.00-11.00 та 20.00-22.00). Піковий тариф у 1,5 рази більший ніж звичайний. А нічний тариф при цьому – 40% від стандартної вартості.

Переважна більшість побутових споживачів обирає двозонний облік, оскільки він у будь-якому випадку буде економити ваші кошти, навіть якщо ви не страждаєте безсонням та не бажаєте прати/готувати/прибирати вночі.

Відповідно до технічних умов та проектної документації усі квартири новобудови оснащуються лічильниками які можна перепрограмувати на дво(три)зонний облік. В переважній більшості новобудов встановлені електронні лічильники NP-06 або NP-07, які підтримують функцію програмування на зони.
Процедура перепрограмування називається параметризацією. Всі нові лічильники запрограмовані на одну зону. Для переведення на дво(три)зонний облік вам необхідно лише завітати до Ірпінського РП  ПАТ”Київобленерго” (м.Ірпінь, Північний тупік, 2) та написати заяву відповідного зразка на параметризацію вашого лічильника.
Первинна параметризація – безкоштовна.