Яку витяжку над плитою можемо встановити?

0
578

З початку розберемося, що таке ця витяжка та як вона працює.

Під примусовою витяжкою ми розуміємо гарну штуку над плитою, яка всмоктує “погане” повітря та по гнучній гофрі або венткоробу виштовхує його до загального, спільного вентканалу. Правильно?

Коли ми обираємо витяжку для кухні основним параметром вибору є потужність. Основною категорією за попитом/пропозицією є витяжки з потужністью 750-1000 кубм/годину.

Тобто, якщо 1000 кубм у годину, то в хвилину така витяжка всмоктує  1000/60=16,6 кубм повітря.

А тепер моделюємо ситуацію: зима, ось-ось Новий Рік, аврал на кухні. Мінус 15 за вікном, вікна зачинені. Котел процює на опалення та гарячу воду. Двері теж зачинені на кухню – в кімнатах діти, навіщо їм ці запахи. Погодьтесь, абсолютно типова ситуація? Кухня в нас теж типова – 12 квм, 3х4 м, з висотою стелі 2,4. Загальний об’єм кухні 3х4х2,4 = 28,8 кубм.

Ми вмикаємо витяжку…. і нехитрі розрахунки показують – стандартна витяжка всмоктує весь об’єм стандартної кухні менше чим за 2 хвилини!!!

Я цілком згоден – приміщення кухні почне втягувати повітря з коридору, інших кімнат через двері. Але якщо витяжка продовжує тягнути, півгодини і годину? Ми контролювали підрядників, обирали якісні подвійні двері та багатошарові склопакети,  все відрегулювали,  закрыли вентрешетки – щоб не задувало! То де тепер квартирі поповнити запаси викачаного повітря?

Як результат – у кухні створюється область зниженого тиску. І чадний газ котла йде не у димохід, а по шляху найменшого супротиву – у область зниженого тиску, в кухню!

Небезпеку отруєння чадним газом описувати не будемо – щорічно саме з цієї причини отруюється люди, сім’ями. При великих концентраціях смерть настає за 1-3 хвилини. При незначних концентраціях – головна біль, запаморочення.

Випадки отруєння чадним газом дуже поширені – достатньо вімкнути витяжку “на пару хвилин” і заснути перед телевізором…..

У квартирах де розміщені газові котли розташовувати примусові витяжки ЗАБОРОНЕНО! 

Єдине виключення – рециркуляційні витяжки. Це витяжки які не виштовхують повітря з квартири, а пропускають повітря через внутрішні фільтри та виштовшують знову у приміщення кухні. Такі витяжки не змінюють тиску у кімнаті, та не впливають на роботу газового обладнання.